TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
229 ZİYARETÇİ
  • LİSANS NO: Belirtilmemiş
  • YETKİLİ KİŞİ: Kurumsal Yönetici
  • ADRES: Halkalı Caddesi No:230 34260 Sefaköy - İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 698 9945
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1959 yılında Topkapı Gümüşsuyunda Atlantik Kolektif Şirketi olarak kurulmuş olan firmamız, 1977 yılında Atlantik Petrol Ürünleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi bugün halen faaliyet yürüttüğü Halkalı Cad. No:230 adresinde bulunmaktadır . Başlangıçta gresler ve özel Endüstriyel ürünler üzerine çalışmalarını sürdüren şirket , 80’li yıllarda Türkiye’nin genel siyasi durumunun etkisiyle büyüme hedefleri koyamamış ve sadece varlığını sürdürme politikası izlemiştir. Bu zamanlarda mevcut müşterilerini korumuş ve buna ek olarak ELF markasının gres dolumunu yapmıştır.

2000’li yıllarda Türkiye’de gelişmeye başlayan Motor yağı üretimi alanına yönelen şirket 2004’te aldığı 30 yıl geçerliliği olan Madeni yağ üretim lisansı ile bu sektörde uzun vadeli hedefler belirlemeye başlamıştır.
İlk olarak Gres ve Endüstriyel ürünlerde kullanılan Atlantik markasının dışında , motor yağlarında kullanılabilecek RASCH markasının tescili sağlandı . Yurt içi pazarda kısa zamanda kabul gören bu markayı yurt dışında da pazarlamak Türkiye’den eksik olmayan ekonomik kriz kaygılarıyla daha da önemli hale geliyordu.

2008 yılında Irak’a yapılan ilk ihracat ile bu çalışmalar daha da hız kazandı . 2008 – 2009 yıllarında ihracat ülke sayısı İsrail ve Fas’ın portföye katılımıyla 3’e çıkmıştır; yıl sonu % 51’i iç piyasa ve % 49’u dış piyasa şeklinde gerçekleşti . 2009-2010 yılında makine ve ekipman yatırımı ile kapasite artırımı gerçekleşmiş ve gerek iç gerekse dış piyasaya yönelik pazarlama çalışmaları hız kazanmıştır. Yine bu dönemde Senegal, Moritanya ve Tunus ile Irak’ta 2 farklı mümessil ile anlaşılmıştır; yıl sonu % 47’si iç piyasa ve % 53’ü dış piyasa şeklinde gerçekleşti.

Artık RASCH markası hem iç piyasada hem de dış piyasada kendini kanıtlamış bir marka halini almış ve prestij artırım çalışmalarıyla her gün yeni bir pazarda daha tüketiciyle buluşturulmuştur . 2010-2011 yılında alt yapısı tamamen oturmuş müşteri taleplerine kısa zamanda cevap vermeyi başaran ve bu taleplerle hem ürün gamını hem de marka sayısını artıran Atlantik Petrol belirlenen hedefleri de aşan sonuçlara ulaşmıştır.
AR-GE çalışmalarımızı her biri konusunda uzman kişilerden oluşan genç ve dinamik bir ekiple; uluslar arası kabul görmüş alt yapıya sahip modern cihazlarla donatılmış laboratuarımızda; bilime ve modern teknolojiye dayalı olarak şirket bünyemizde gerçekleştirmekteyiz.

Laboratuarımızla tüm müşterilerimize eksiksiz teknik servis hizmeti verilmekte olup tecrübeli kadromuz ve çözüm ortaklarımızla beraber gerekli destek her zaman için sağlanmaktadır.

RASCH markasının yanı sıra RASCH AXLON ve RASCH ACTIVE markalarının tescilini alarak mevcut pazarlarda yeni müşterilerle çalışma olanağı bulmuştur. Gerek iç piyasa gerekse dış piyasada bu üç markanın her birinin birer distribütörü bulunmaktadır. Böylece mevcut pazarlarda istenen hedeflerin çok üstüne çıkma olanağı yakalanmıştır.

Her türlü özel ürün isteğine de cevap verebilen firmamız gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarında Kalite Politikamız ve Değerlerimizden ödün vermeden ilerlemeye devam etmektedir. Bugün yurtdışında ürünlerimiz İspanya, Irak, Fas, Tunus, Senegal, Moritanya, Gürcistan, Türkmenistan,Afganistan, Libya, Nijerya, Arnavutluk,Kuzey Kıbrıs, Kazakistan, Lübnan, Gambia ve İsrail’ de pazarlanmakta olup her geçen gün kendimize yeni pazarlarda yer edinmeye devam etmekteyiz.

Ürünlerimizin TSE’den ürün belgelendirme onayları;
*TS 12330 YAĞLAMA YAĞLARI, ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE İLGİLİ ÜRÜNLER (SINIF L) – GRUP E: MOTOR YAĞLARI – BENZİNLİ VE DİZEL

MOTORLARDA KULLANILAN;
*TS 11485 YAĞLAMA YAĞLARI-DİŞLİ YAĞI – MOTORLU KARA

TAŞITLARINDA KULLANILAN;
*TS ISO 11158 YAĞLAMA YAĞLARI, ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE İLGİLİ ÜRÜNLER

(SINIF L)-GRUP H (HİDROLİK SİSTEMLER İÇİN)-HH, HL, HM, HR, HV
VE HG TİPLERİ – ÖZELLİKLER;
*TS 11584 YAĞLAMA YAĞLARI, ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE İLGİLİ
ÜRÜNLER (SINIF L) – GRESLER (GRUP X) – KARAYOLU TAŞITLARINDA KULLANILAN

ve çalışma ortamlarımızın ASB Uluslar arası Belgelendirme firmasından;
*ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi,
*OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,
*ISO 14001:2004 Çevre Yönetimi,
*ISO 16949:2009 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi
onaylı Kalite Sertifikaları mevcuttur.

Yıl sonu cirosu11.152.185,74 bunun % 63’ü iç piyasa ve % 37’si dış piyasa şeklinde gerçekleşti
Hedeflerimiz arasında;
TS 17025 Laboratuar Akreditasyonu belgesi için gerekli olan tüm hazırlıkları tamamlayıp; belgeyi yıl sonuna kadar almak.
Şu an düşünce aşamasında olan projelerimizi uygulamaya geçirip TÜBİTAK destekli AR-GE projelerimizi yürütmek.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.