• info@petrolpiyasasi.com
  • 0 544 777 77 33

DAĞITIM ŞİRKETLERİ

HABER DETAYI

30 Mayıs 2024 14:01

Automechanika İstanbul Fuarı’nda sektör lideri Petrol Ofisi Madeni Yağlar’a büyük ilgi..!

 

Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarının 2010 yılından bu yana aralıksız lideri olan Petrol Ofisi Madeni Yağlar, otomotiv endüstrisinde dünyanın en büyük fuarlarından Automechanika İstanbul’da ziyaretçilerle buluştu.  Başta Maxima ve Maximus olmak üzere ihracat ürünleri ile fuara katılan Petrol Ofisi Madeni Yağlar standı, fuarın en çok ilgi gören stantları arasında yer aldı.

 

 

Türkiye’nin lider uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı konumundaki Automechanika İstanbul, bu yıl 35 ülkeden 1.450 firmanın katılımı ile gerçekleşti. Otomotiv satış sonrası endüstrisinin bölgedeki en büyük buluşması olan Automechanika İstanbul’da Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarının 2010’dan beri geleneksel lideri olan Petrol Ofisi Madeni Yağlar da başta Maxima ve Maximus olmak üzere tüm ihracat segmenti ürünlerini tanıttı.

 

Hem binek hem de ticari araçlar için üstün koruma, kalite ve performans sunan ve sektörün öncü ürünlerinden biri olan Maxima motor yağları fuarda en çok ilgi gören ürünler arasında yer aldı. Fuarda sergilenen Maximus ticari araç yağları da ağır araçlar için geliştirilmiş özel formülü ile dikkatleri üzerine çekti.

 

Son yıllarda hem yurt içinde hem yurt dışında önemli bir atılım yaparak büyümeye devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsü, “Pazar büyürken Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak pazarın üzerinde büyümeye, pazar payı kazanmaya devam ediyoruz. Türkiye’ye ve madeni yağlar pazarının büyüyeceğine güveniyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Geçen yıl Maxima ürününü Adaptech teknolojisiyle yenileyip yeni ambalajıyla piyasa sürmüştük. Bu yıl da ağır ticari araç markamız Maximus için benzer bir yenilik yapacağız. Ayrıca global çapta Chevron Denizcilik ve Texaco ile iş birliği yapıyoruz. Chevron Denizcilik ile iş birliğimiz yaklaşık 10 yıldır sürüyor. İki yıl önce de Texaco’nun tüm üretim ve dağıtım faaliyetlerini üstlendik ve bu iş birliği giderek büyümeye devam ediyor.” dedi.

 

33 ülkeye yılda 30 milyon doların üzerinde ihracat

Türkiye’den 33 ülkeye yılda ortalama 30 milyon doların üzerinde ihracat yaptıklarını da sözlerine ekleyen Gürsü açıklamasının devamında şunları söyledi: “Madeni yağlar pazarındaki liderliğimizi, uluslararası arenada da sürdürebilmek için çalışıyoruz. Bu nedenle Automechanika İstanbul, bizim için hem mevcut hem de potansiyel müşterilerimizle buluşmak ve ürünlerimizi tanıtmak için eşsiz fırsatlar sunuyor. Yoğun katılımla gerçekleşen fuarda, küresel iş ortaklarımızla bir araya gelirken geniş ürün yelpazemizi ve benzersiz madeni yağ çözümlerimizi hem yurt içi hem yurt dışı tüketiciler ile buluşturduk. Fuarda başta Maxima ve Maximus ürünlerimize olmak üzere geniş ürün yelpazemize gösterilen yoğun ilgi de sektördeki güçlü konumumuzu bir kez daha teyit etti. Üretim ve AR-GE’deki gücümüzün bize sağladığı hızlı, esnek ve her şarta uyum sağlayabilen yapımızın yanı sıra müşteri odaklı yaklaşımımızla pazara öncülük eden ürün ve çözümler sunmaya, kendimizi sürekli geliştirmeye devam edeceğiz.”

 

İlgili Kişiler
Ceren Şahin – Marjinal Porter Novelli
0531 031 87 14
cerens@marjinal.com.tr

Ceylan Naza – Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 94
ceylann@marjinal.com.tr

 

Petrol Ofisi Grubu hakkında

Petrol Ofisi Grubu, ülke geneli ve yakın coğrafyaya hava, deniz ve kara araçlarında ihtiyaç duyulan tüm yakıt çeşitlerini sağlayabilen tek grup olarak Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer alıyor. 1941’den bu yana faaliyet gösteren, akaryakıt, madeni yağlar ve kimyasallar pazarının geleneksel lideri olan Petrol Ofisi Grubu, günümüzde on binlerce kişiye istihdam sağlayan, Türk mühendisliğini gururla ihraç eden dev bir enerji altyapı grubu konumunda. Attığı her adımda ülke ekonomisine sürdürülebilir değer sağlamaya odaklanan Grup, Türkiye’nin en geniş akaryakıt istasyon ağı, 8 akaryakıt terminali, 18 havaalanı ikmal ünitesi, 1 LPG terminali, 120 bin metrekareye kurulu madeni yağ üretim tesisi, yılda çeyrek milyon uçağa yakıt ikmali, 1 milyon metreküplük deniz yakıtı depolama kapasitesi ile sektöre liderlik ediyor; 4 kıtada 33 ülkeye madeni yağ ihracatı gerçekleştiriyor. Teknoloji odaklı yenilikçi ekosistem girişimleriyle finansal teknoloji, elektrik tedariki, yenilenebilir enerji, e-oyun ve tüketici finansmanı gibi alanlarda fark yaratan oluşumlara imza atan Petrol Ofisi Grubu özellikle spor ve girişimcilik alanlarındaki çalışmalarıyla toplumsal katılımcılığa ve kapsayıcılığa odaklanıyor.  https://www.petrolofisi.com.tr/

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.