• info@petrolpiyasasi.com
  • 0 544 777 77 33

Merhaba, Petrol Piyasası'nı Instagram'da Takip etmek için Tıklayınız > @petrolpiyasasi

HABER DETAYI

12 Haziran 2017 11:40

Energy Petrol Hedefini Büyüttü

Can Holding bünyesindeki Energy Petrol, 2016’da AR-GE çalışmalarına 10 milyon TL yatırım yaptı. Bu yatırımın meyvesini 15 milyon dolarlık madeni yağ ihracatıyla alan şirket, 2017 hedeflerini yükseltti. Şirketin Enerji Grubu Başkanı Mehmet Can, “Daha fazla ihracat için AR-GE bütçesini artırıp yenilikçi ürünler geliştireceğiz” dedi.

Energy Petrol, madeni yağ üretimi ve ihracatında vites artırdı. 2016’yı 15 milyon dolarlık madeni yağ ihracatıyla kapatan şirket, 2017 ihracat hedefini 25 milyon dolara çıkardı. AR-GE çalışmalarına ağırlık veren ve bu alanda 10 milyon TL yatırım yapan Energy Petrol, yenilikçi ürünler için kolları sıvadı.

Enerji grubu cirosunun 2016’da 1 milyar 500 milyon TL olduğunu ifade eden Mehmet Can, bu yıl revize ettikleri ihracat rakamları ile 1 milyar 800 milyon TL’lik ciro hedeflerinin olduğunu söyledi.

Akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörlerinde faaliyet gösteren Energy Petrol, otomotiv grubu başta olmak üzere endüstriyel yağlarda antifriz çeşitleri, oto bakım ürünleri üretimi ve satışı yapıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) lisanlı madeni yağ fabrikaları baz alındığında pazar payı ve bayi kapsamında Türkiye’de ilk 10’da yer alan şirket, yenilikçi ürünlerini akademik çevrelerden aldığı raporlar ve testler doğrultusunda geliştiriyor. Energy Petrol, hızla ilerleyen otomotiv teknolojisine AR-GE çalışmalarıyla adapte oluyor.


Petrol Piyasası'nı Instagram'da Takip etmeyi unutmayın:) > @petrolpiyasasi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.