• info@petrolpiyasasi.com
  • 0 544 777 77 33

Merhaba, Petrol Piyasası'nı Instagram'da Takip etmek için Tıklayınız > @petrolpiyasasi

HABER DETAYI

23 Mart 2017 14:40

Energy’den Dev İstihdam Adımı

İmalat, finans, petrol, turizm, gıda, enerji, sağlık, gayrimenkul başta olmak üzre 44 yıldır yatırımlarıyla Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Can Holding’e bağlı Energy Petrol, yapacağı yatırımlar ile 500 kişilik ek istihdam sağlayacak.

İmalat, finans, petrol, turizm, gıda, enerji, sağlık, gayrimenkul başta olmak üzre 44 yıldır yatırımlarıyla Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Can Holding’e bağlı Energy Petrol, yapacağı yatırımlar ile 500 kişilik ek istihdam sağlayacak.

Üç akaryakıt terminali, iki LPG dolum tesisi, madeni yağ üretim fabrikası, tamamı ADR belgeli tanker ve LPG filosu ile faaliyet gösteren Energy Petrol, akaryakıt, LPG tesisleri ve imalatı devam eden LPG, akaryakıt tankerleri ile yatırımlarına devam etme kararı aldı.

Dev yatırım hamlesine ilişkin açıklama yapan Energy Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, “Dünyada yaşanan zorlu rekabetçi ortamda müteşebbislerin zorlandığı yatırım kararlarını, ülkemize ve milletimize olan güvenimiz sayesinde kolaylıkla planlayıp hayata geçirebiliyoruz” dedi.

Bu güvenle 2017 yılında 150 bin ton kapasiteli iki akaryakıt depolama, 15 bin ton kapasiteli iki adet LPG depolama tesisi olmak üzere toplam dört tesisin temelini atarak ülke ekonomisine kazandıracaklarını söyleyen Mehmet Can, aynı zamanda 20’si İstanbul’da olmak üzere toplamda 100 istasyon yatırımı yapacaklarını, bu yatırımlarla istasyon sayısını 400’e çıkarmayı planladıklarını belirtti.

“2017’de 500 kişilik istihdam”

Türkiye’de akaryakıt sektörünün Avrupa coğrafyasında yaşanan gelişmelerin bir benzerini yaşadığına dikkat çeken Can, “Avrupa’da da öncelikle devlet bünyesinde bulunan şirketlerin özelleştirilmesi, tekellerin ortadan kalkması, yeni dağıtım firmalarının kurulması, sektörün her alanındaki rekabetin sonucunda bu ortamda var olmaya gücü yetmeyen şirketlerin kapanması veya birleşmesi ile dağıtıcıların kendi markası ile istasyonlar işletmesi süreci yaşandı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam çağrısı ile harekete geçen Energy Petrol, 2017 yılı içerisinde yapacağı yatırımlar ile 500 kişilik ek istihdam sağlamayı planlıyor.

Petrol Piyasası'nı Instagram'da Takip etmeyi unutmayın:) > @petrolpiyasasi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.