• info@petrolpiyasasi.com
  • 0 544 777 77 33

DAĞITIM ŞİRKETLERİ

HABER DETAYI

6 Kasım 2023 12:26

Petrolcu Ali Yılmaz’ın aracı kurşunlandı..!

 

ANTALYA (DHA) – ANTALYA’nın tanınmış iş insanlarından Mevlana Petrol Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ali Yılmaz’ın makam aracına silahlı saldırı düzenlendi. Yılmaz’ın içinde olmadığı sırada gerçekleşen saldırıda minibüse 7 kurşun isabet etti.

 

 

Sabaha karşı 01.30 sıralarında yapılan saldırı, Mevlana Kavşağı’ndaki merkez bürosunun kapı girişinde yaşandı. Silahlı saldırgan, iş insanı Ali Yılmaz’ın kullandığı park halindeki 07 AY 121 plakalı boş siyah minibüse 7 el ateş etti. İçinde Ali Yılmaz’ın olmadığı sırada gerçekleşen saldırıyı yapan kişi karanlıkta kayıplara karıştı. Kurşunlamadan hemen sonra çalışanların durumu polise bildirmeleri üzerine olay yeri inceleme ekipleri minibüste araştırma yaptı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin de aranmasına başlandı.

 

‘AZMETTİREN ORTAYA ÇIKACAKTIR’

 

Uzun süredir, hem Antalyaspor yönetimleri, hem de ATSO meclisinde yaptığı konuşmalarla sık sık gündeme gelen, Antalyaspor Vakfı’nda başkanlık ve Antalyaspor A.Ş’de ise 2. başkanlık görevlerini üstlenen iş insanı Ali Yılmaz, saldırıdan sonra durumun emniyet ve savcılığa intikal ettiğini belirterek, kimseyle herhangi bir husumeti olmadığını söyledi. Yılmaz, “Ben bu saldırıyı düzenleyen ve azmettiren kişiyi emniyet güçlerimizin ve başsavcılığımızın ortaya çıkaracağına inanıyorum” dedi.

 

BAŞKAN BAHAR’DAN ‘SALDIRI’ AÇIKLAMASI

 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, iş insanı Ali Yılmaz’ın aracına yapılan saldırının, Antalya’nın huzur ve istikrarına yönelik olduğunu söyledi. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Bahar, şu ifadelere yer verdi:

 

“Kıymetli Meclis Üyemiz Ali Yılmaz’ın park halinde ve olay sırasında boş olan makam aracının, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kurşunlanarak menfur bir saldırı gerçekleştirildiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Bu saldırı girişiminin yalnızca değerli iş insanı Ali Yılmaz’a karşı değil; Antalya’nın huzur, güven ve istikrarına yönelik gerçekleştirilmiş bir eylem olduğunu kamuoyuna duyuruyoruz. Emniyet Müdürlüğümüz ve Cumhuriyet Başsavcılığımız olayı en kısa zamanda aydınlatacaktır, buna inancımız sonsuzdur. Meclis üyemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her daim yanında olduğumuzu ve olay çözümlenene kadar takipçisi olacağımızı da tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.