• info@petrolpiyasasi.com
  • 0 544 777 77 33

Merhaba, Petrol Piyasası'nı Instagram'da Takip etmek için Tıklayınız > @petrolpiyasasi

HABER DETAYI

28 Ağustos 2017 13:48

Turcas Petrol’de yükseliş devre kesicilerin ardından sürüyor!

Turcas Petrol hisseleri, akaryakıt perakende sektöründe faaliyet gösteren iştirakinde, ortağıyla yaptığı sözleşmenin ardından yüzde 15 değer kazandı.

Turcas Petrol hisselerinde kazanımların yüzde 13.8’i bulmasının ardından devre kesiciler işlemlere ara verdi. Hisseler işleme tekrar başlanmasının ardından yüzde 15 primle 2.35 liraya kadar yükseldikten sonra saat 10:30’de yüzde 13,3 artıda 2.30 liradan işlem görüyor.

Şirket cuma akşamı, ortağı Shell ile daha önce yaptığı Shell Turcas Petrol AŞ (STAŞ) ile ilgili anlaşmayı revize ettiği açıkladı. Anlaşma ortakların birinin hisselerini satmak istemesi halidne izlenecek prosedürü belirliyor.

Ünlü & Co tarafından yayımlanan notta, kaba bir hesaba göre STAŞ’da Turcas’ın sahip olduğu yüzde 30 payın 300-350 milyon euro değerde olduğu ve bu tutarın Turcas’ın 133 milyon euro olan piyasa değerinin iki katından fazla olduğu belirtildi.

Anlaşmaya göre Shell iki yıllık bir bekleme süresi sonrasında dilediği zaman Turcas’ın hisselerini satın alma teklifi verebilecek. Bu hakka karşılık Shell, Turcas’a her yıl 8 milyon dolar imtiyazlı temettü alma hakkı veren intifa senede verecek.


Petrol Piyasası'nı Instagram'da Takip etmeyi unutmayın:) > @petrolpiyasasi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.