• info@petrolpiyasasi.com
 • 0 544 777 77 33
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
568 ZİYARETÇİ
 • LİSANS NO: Belirtilmemiş
 • YETKİLİ KİŞİ: Kurumsal
 • ADRES: İstasyon Mahallesi Yazmalı Sokak No:10 Kartepe/Kocaeli
 • TELEFON: 0 (262) 373 6828
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 00:00 - 23:59
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Türkiye’nin en büyük AdBlue üreticisi İGSAŞ’ın distribütörü olan firma; Aytemiz, Petrol Ofisi, Kadoil ve Alpet şirketlerinin Türkiye Geneli AdBlue partneridir.

Yaptığı yatırımlar ve geliştirdiği yeniliklerle,Türkiye’nin en büyük AdBlue üreticisi ve Pazar lideri haline gelen Jetblue Kimya, Ülkemizin 8 farklı bölgesindeki üretim tesisleri ve 2 adet lojistik deposu ile üretimlerine devam etmektedir.

Ayrıca Birlik Lojistik firması ile birlikte, 100 adet özel paslanmaz tankerli araç filosuyla Türkiye’nin 81 iline ürün dağıtımı yapmaktadır ve Türkiye pazarının %60’ına tek başına ürün tedariği sağlamaktadır.

Ürünümüz, TSE 22241-1 (Belge No: 123113-TSE-02/01) ve VDA (Almanya) (Lisans No: 0002945) lisansına sahip olup hem ulusal hem de uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir.

 

ADBLUE KALİTESİNİN BELİRLENMESİNDE YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICIJetblue’dan devrim niteliğinde bir yenilik daha!

Jetblue’nun geliştirdiği ve patentle koruma altına alınan dünyanın ilk ve tek taşınabilir Adblue test çantası ile Adblue ürününün kalite ön testlerini,laboratuvar gereksinimi duymadan mevcut çanta içindeki taşınabilir test cihazlarıyla kolaylıkla test edebilirsiniz. Çanta içinde bulunan test ekipmanları sayesinde Adblue ürününe yabancı bir materyalin karışıp karışmadığını (fuel oil, benzin, mazot, yağ, wax vb), dansite, %üre, kırılma indisi ve aldehit içeriklerini test edebilirsiniz.

ADBLUE KALİTE ANALİZİ

Akaryakıt istasyonları ve filolara özel, kullandığınız ya da satışını yaptığınız Adblue’nun kalitesinden emin olmanız için dünyanın ilk ve tek taşınabilir Adblue laboratuvarı Blue Analysis ile olduğunuz yerde Adblue’nuzu test ediyoruz. Üstelik bu hizmet çok kısa bir süreliğine 5000 TL yerine sadece 10 TL.

BLUE ANALYSIS TEST ÇANTASI İLE ADBLUE’DA YAPILABİLEN TESTLER

 • Blue Analysis çantası ile testlere başlamadan önce;

  Blue Analysis çantasının 1 numaralı bölmesinde bulunan koruyucu önlüğünüzü giyiniz, eldiveninizi ve koruyucu gözlüğü takınız.

 • Araç Deposundan Numune Almak

  Adblue deposu altındaki tahliye musluğundan veya adblue deposu üzerinden, Blue Analysis çantasının 1 numaralı bölmesinde bulunan numune alma aparatı ile sifon yaptırılarak yaklaşık 1000ml numune yine 1 numaralı bölümünde bulunan numune şişelerine alınır.(Kullanılan hortum kesinlikle temiz olmalıdır, her bir numune alımından sonra aparat, saf su ile temizlenmelidir.)

  Berraklık Testi

  Adblue test edilmeden önce mutlaka numunenin berrak olup olmadığı , içerisine yağ ,mazot vb. yakıt türevleri ile toz, partikül, safsızlık vb. kirleticilerin karışıp karışmadığı gözle görsel olarak kontrol edilmelidir.

Oil Test Paper (Adblue’da Yağ Testi)

AdBlue , araçlarda yakıt tankının yanındaki ‘Adblue Depo Tankı’nda , yakıttan tamamen ayrı bir bölümde depolanmaktadır. Adblue numunesine karışabilecek yağ, yakıt(fuel-oil,benzin,motorin,wax vb.) SCR sistemini kalıcı olarak hasara uğratır ve yüksek onarım maliyetlerine neden olur.
Adblue test edilmeden önce mutlaka numunenin berrak olup olmadığı , içerisine yağ ,mazot vb. yakıt türevleri ile toz, partikül, safsızlık vb. kirleticilerin karışıp karışmadığı gözle görsel olarak kontrol edilmelidir.

% Üre Ölçümü

Adblue ürününün %üre değeri ISO 22241-2 standardına göre %31,8 ile %33,2 aralığında olmalıdır. Üre yüzdesinin düşük olması araç emisyonunun artmasına ve aracın ‘Kalitesiz Adblue’ uyarısı vermesine neden olur.

Kırılma İndisi Ölçümü

Adblue ürününün kırılma indisi değeri ISO 22241-2 standardına göre 1,3814 ile 1,3843 aralığında olmalıdır. Adblue da Kırılma indisi değerleri % üre konsantrasyonu ile paralel olarak artar.

Dansite (Yoğunluk) Ölçümü

Adblue ürününün 20°C deki yoğunluk değeri ISO 22241-2 standardına göre 1,087 ile 1,093 aralığında olmalıdır.

Aldehit Miktarı Testi

Adblue® ürününün aldehit değeri, ISO 22241-2 standardına göre 0 – 5 mg/kg aralığında olmalıdır. Adblue® ürününün üretiminde otomotiv sınıfı üre kullanılmak zorundadır.

BLUE ANALYSIS ÇANTASININ KULLANIM ALANLARI

Blue Analysis test çantasını;

*Euro 4,Euro5, Euro6 normuna sahip dizel yakıtlı araç kullanıcıları

*Euro 4,Euro5, Euro6 normuna sahip dizel yakıtlı araç üreticileri

*Araç teknik servisleri

*Adblue üreticileri ve dağıtım istasyonları

satın alabilir.

BLUE ANALYSIS ÇANTASININ MALZEMELERİ VE BÖLÜMLERİ

Çantamızın birinci bölmesinde; koruyucu gözlük, önlük, numune alma aparatı, saf su ve beş adet numune alınması için şişe ve bir adet göz solüsyonu  bulunmaktadır.

Çantanın ikinci bölmesinde; 1 adet kırılma indisi cihazı, bir adet yüzde üre cihazı, yağ testi için yağ test kağıdı, beş adet damlalık, bir adet beher. Çantanın 3 numaralı bölmesinde; bir adet mezür, bir adet termometre ve bir adet dansimetre bulunmaktadır. Çantanın dört numaralı bölmesinde; beşer adet blue analysis kimyasal 1-2-3, bir adet balon joje, bir adet numune alma kabı, bir adet de renk skalası bulunmaktadır.

Çantanın beşinci bölmesinde; elektronik cihazlar, bir adet tablet, bir adet yazıcı, bir adet manyetik karıştırıcı, karıştırmak için balıklar ve koruyucu eldivenler bulunmaktadır.

Çantanın en*boy*yükseklik bilgileri : 68 cm*71 cm*26 cm

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.