TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,852 ZİYARETÇİ
 • LİSANS NO: Belirtilmemiş
 • YETKİLİ KİŞİ: Kurumsal Yönetici
 • ADRES: BP Petrolleri A.Ş. Değirmen Yolu Cad. No:28 K:3 Asia OfisPark 34752 İçerenköy/Ataşehir - ISTANBUL
 • TELEFON: 0 (212) 473 7737
 • GSM: Belirtilmemiş
 • WEB SİTESİ: https://www.castrol.com
 • E-POSTA: iletisim@castrol.com
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+3 = ?

VİDEOLAR

 • Hayatımız Dur Kalk | Castrol MAGNATEC STOP-START
 • Süper Otomobillerde Kanıtlanan Castrol EDGE SUPERCAR ile Tanışın
 • CASTROL EDGE TITANIUM GAMER – NEED FOR SPEED™ PAYBACK İŞ BİRLİĞİ İLE
 • Castrol Reklamı

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

BP Petrolleri A.Ş. Değirmen Yolu Cad. No:28 K:3 Asia OfisPark 34752 İçerenköy/Ataşehir - ISTANBUL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Castrol dünya çapında otomotiv, endüstriyel, denizcilik, havacılık, petrol arama ve üretim müşterilerine ileri yağlama ürünleri, gres ve ilişkili hizmetler sunan dünya lideri bir üretici, distribütör ve pazarlayıcıdır. Şirketin genel merkezi Birleşik Krallık’ta olup dünya genelinde yaklaşık 7.500 personeliyle 46’ın üzerinde ülkede doğrudan faaliyet gösterir. Ayrıca 74 pazarda da ürünlerimizi yerel olarak pazarlayıp satan distribütörler ile temsil ediyoruz. Castrol dağıtım ağı, 120 ülkeye yayılmış 800 liman ve 2000’in üzerinde distribütör ve acente ile yapılan ortaklığı kapsar.
Castrol her tür kişisel, ticari ve endüstriyel uygulamaya uygun yağlama ürünleri sunar. Otomotiv (2 ve 4 zamanlı motosiklet motorları, benzinli ve dizel otomobil motorları) grubuna yönelik ürünlerimiz içerisinde kapsamlı bir düz ve otomatik şanzıman yağ yelpazesi, zincir yağlayıcıları ve koruyucuları, soğutma suları, süspansiyon yağları, fren hidrolikleri, gresler, temizleyiciler ve bakım ürünleri yer alır. Ayrıca ziraat makineleri, fabrika, genel endüstri ve deniz mühendisliği kullanımları için de ürünler üretmekteyiz. Ürünlerimizin hepsi güncel küresel ve kimyasal ruhsata sahiptir ve kullanıldığı tüm lokasyonların uyumluluk gereksinimlerini karşılar.
Otomotiv yağlama ürünleri: Otomobillere, motosikletlere ve ticari araçlara, madencilik ve ziraat de dahil olmak üzere ağır ticari araçlara yağlama ürünleri, özel ürünler (dişli yağları, gresler ve diğer yardımcı ürünler) ve hizmetler sunmak amacıyla geliştirilmiş ürün yelpazesi.
Havacılık, endüstriyel, denizcilik ve enerji yağlayıcıları: Üretim, madencilik, sevkiyat, havacılık, petrol ve petrol arama endüstrilerine hizmet veren ve şirketler arası ticaret (business-to-business) odaklı tasarlanmış ürün yelpazesi. Küresel işletme operasyonlarımız, müşterilerimizin üretim süreçlerini iyileştirmeye odaklanarak daha yüksek verim, daha nitelikli çevresel ürünler ve üretim süreçlerinde optimizasyon ve güvenli ortam sağlama konularında tavsiyeler sunar.
Dünya genelinde bulunan 7 Ar-Ge merkezimizde geliştirilen öncü teknolojimizle her yıl yüzlerce yeni ürünü geliştirir ve test ederiz. Önde gelen endüstri markaları ile yakın işbirliği içinde çalışarak özel çalışma koşulları ve ortamlarına uygun tasarlanan çok sayıda yağlama ürünü üretiyoruz. Ürünlerimizin çoğu, Audi, Ford, MAN, Honda, JLR, Volvo, Seat, Skoda, Tata ve Volkswagen de dahil olmak üzere birçok marka tarafından tavsiye edilmekte, onlarla birlikte geliştirilmekte ve bu markaların yeni tüm nesil motor ve aktarma organları teknolojilerini desteklemektedir.
Castrol, Charles “Cheers” Wakefield tarafından CC Wakefield & Company’ adıyla kuruldu. 1899’da 39 yaşındayken Charles, Vacuum Oil’deki işinden ayrılarak Londra’da tren ve ağır makineler için yağlama ürünleri satmak için kendi işini kurdu. Vizyonunu net bir şekilde aktarabilen ikna edici bir insandı ve eski iş yerinden sekiz arkadaşı onu takip ederek yeni kurduğu şirkete katıldı. Yüzyılın başlarında Wakefield iki yeni sportif ve motorlu mekanizmaya merak sardı: Otomobiller ve uçaklar. Şirket, ilk çalıştırmada motor soğukken çalışacak kadar akışkan olabilen, ama aynı zamanda çok yüksek sıcaklıklarda da etkin olarak çalışmaya devam edecek kadar kalın olması gereken bir yağa ihtiyaç duyan bu yeni motorlar için yağlayıcı ürünler geliştirmeye başladı. Wakefield araştırmacıları, hint yağı bitkisinden elde edilen bir nebati yağ olan hint yağından (castor oil) bir miktar eklenmesinin işe yarayacağını keşfetti. Bu yeni ürüne de “Castrol” adını verdiler.

Yeni nesil bir motor yağı icadına öncülük eden CC Wakefield, aynı zamanda müşterilerin ürünü fark etmesi için yeni bir yöntem geliştirilmesine de öncülük etti: Sponsorluk. Castrol adı, havacılık etkinlikleri ve yarışlarında, otomobil yarışlarında ve sürücülerin kara hızı rekorunu kırma denemelerinde afiş ve bayraklarda yerini aldı. Wakefield, şirketin gittikçe daha kârlı hale gelen ürün yelpazesini genişleterek otomobil üreticilerinin farklı motorları için özelleştirilmiş yağlar geliştirmeye başladı.

1960 yılına gelindiğinde motor yağının adı, artık şirketin efsanevi kurucusunun adını aşmıştı, bu yüzden ‘CC Wakefield&Company’ adı Castrol Ltd olarak değiştirildi. Bu süreçte şirketin araştırmacıları, motor yağlaması kavramını derinlemesine araştırmaya devam etti. Bracknell, İngiltere’de ileri teknoloji ürünü bir araştırma tesisi açıldı. 1966 yılında ise Burmah Oil Company, Castrol’u satın aldı.
Castrol’un sadece otomobil ve uçaklara odaklanmadığının bir kanıtı olarak dünyanın en büyük uzun mesafe yolcu gemisi Queen Elizabeth II, Castrol yağlama ürünlerinin gücünü arkasına alarak 1967’de denize indi. 1980’ler ve 1990’lar boyunca şirket, piyasaya yeni ve yaratıcı ürünler sürmeye devam etti. BP, 2000 yılında Burmah-Castrol’u satın aldı ve Castrol markası, BP’nin Grup Şirketlerinin bir parçası haline geldi.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.