TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
4,197 ZİYARETÇİ
  • LİSANS NO: RAF/7542-8/39449
  • YETKİLİ KİŞİ: Kurumsal Yönetici
  • ADRES: Söğütözü Caddesi No:23 06520 Balgat – Ankara / Türkiye
  • TELEFON: 0 (312) 287 9870
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Ersan Petrol Sanayi A.Ş., hisselerinin tamamı 50 yıldır petrol ve doğal gaz arama ve üretimi yapmakta olan Güney Yıldızı Petrol Üretim, Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ’ye (www.guneyyildizi.com.tr) ait olan ve rafineri kurulumunu hedefleyen bir şirkettir.

Ersan Petrol Sanayi A.Ş, Kahramanmaraş İli Pazarcık ilçesi sınırları dahilinde, 300.000 m² ’lik alan üzerine orta ölçekli bir kara rafinerisi inşa etmeyi planlamaktadır. Mevcut durumda, tahsis edilen alan üzerinde yine Ersan Petrol Sanayi A.Ş’ye ait ve tamamen sökülecek atıl bir tesis (mini rafineri) bulunmaktadır.

Pre-fizibilite çalışması, rafineri konseptinin tanımlanması, proses konfigürasyonunun belirlenmesi, mevcut teknolojilerin tanımlanması ve genel bir ekonomi modeli oluşturulması için bir Fransız Devlet Şirketi olan “Axens”e hazırlatılmıştır.

30.000 varil/gün kapasiteli tesisin pre-fizibilite çalışması için ele alınan baz hammadde Türkiye içinden ya da dışından elde edilecek ham petrol ürünleri esas alınacaktır. Rafineride üretilmesi öngörülen öncelikli ürünler şu şekildedir;

* Dizel (Euro V)
* Benzin (Euro V)
* Jet A1
* Yol Bitümeni

TEKNİK ÖZELLİKLER

Pre-fizibilite çalışmasının ana hedefleri şu şekildedir :

* Farklı akış şemalarının değerlendirilmesi
* Alternatiflerin kalitelerinin belirlenmesi
* Üst düzey tedarik ve satış alternatiflerinin çalışılması
* En ekonomik konfigürasyonun çalışılması
* Class V Fiyat Tahmin çalışması seviyesinde CAPEX ve OPEX’in belirlenmesi
* Tornado Diyagramları ile sensitivite ve finansal analizlerin yapılması

Değişik alternatif konfigürasyonların değerlendirilmesi ve ilk değerlendirmeler neticesinde en uygun çözüm olarak 30.000 varil/günlük (single train) rafineri konseptinde karar kılınmıştır. (1.400.000 Ton/yıl)

ŞİRKET VİZYONU

Sürdürülebilir büyümeye haiz ve ülke ekonomisine ve teknolojisine azami katma değer sağlayacak saygın bir rafineri şirketi olmak

ŞİRKET STRATEJİSİ

Akaryakıt üretimi ile ilgili her alanda dünya çapında kabul edilen bir yapı oluşturmak.

Teknik olarak üstünlüğü kabul edilen ve dünya çapında rekabete açık bir şirket olmak.

Mevcut kıymetlerin iyileştirilmesi ve doğabilecek gelişme olanaklarını tespit etmek.

Gelişme fırsatları ve varlıkları eksiksiz olarak değerlendirebilmek için iddialı ve stratejik planlama ile öngörülü finansal yönetimi birleştirmek.

Stratejik ittifaklar ve ortak girişimler yolu ile sinerjik küresel ağ kurmak ve bundan yararlanmak.

Ülke ekonomisi ve petrol/akaryakıt sanayiine azami katkı sağlayarak gelecek nesiller ve ülkemiz için yeni fırsatların oluşturulmasına çalışmak.

Ecvet SAYER- Yönetim Kurulu Başkanı – CEO
İleri görüşlü, çok-yönlü, deneyimli girişimci ve GYP’nin kurucusu olan Sayın Sayer başarıyla GYP’yi Türkiye’nin en büyük yerli özel gaz ve petrol şirketi yapmıştır. Ekonomi ve Endüstriyel İlişkilerde uzmanlaştığı Ankara’daki Gazi Üniversitesi öğrenciliği döneminde ilk girişimi ile iş alma ve geliştirme başarısı kanıtlanmıştır. İşletim verimliliğine erişmek ve yatırım getirisini artırmak için dikey tümleşimin güçlü taraftarıdır. Bu kavramlardan yararlanarak bir otomotiv firmasına kendi emeğini yatırmış ve 24 yaşında ilk milyonunu kazanmıştır.

Sayın Sayer petrol endüstrisi becerilerini aile şirketi Aladdin Middle East Ltd.’de geliştirmiştir. Orada iken teknik işlemleri ve idarî süreçleri uluslararası genişlemeye elverişli zemini hazırlamak için yeniden yapılandırmış ve bu GYP’nin oluşumuna yol açmıştır. Sayın Sayer aynı zamanda Ersan Petrol Sanayi A.Ş.’nin Başkanı, PETFORM (Petrol Platformu Derneği) ve TABA (Türk Amerikan İşadamları Derneği) dahil bazı sivil toplum kuruluşlarının üyesidir.

Yönetim Felsefesi

İşyerinde başarı sadece berrak bir amaç ile doğru hareket birleştirildiğinde elde edilir. Askerî eğitimden kazanılan teşkilat esaslarının işyerindeki değeri ölçülemeyecek kadar kıymetlidir. Hız, verimlilik, sorunların çözümü ve takım çalışması girişimci bir kuruluşun oluşturulması için temel gereksinimdir. Daha da önemlisi, her takım üyesi hedefi anlamalı, yetkin ve iyi eğitilmiş, ortak vizyona erişmek için diğerleri ile birlikte çalışmaya istekli olmalıdır.

Verimlilik başarının diğer anahtarıdır. Büyük bir vizyona doğru yapılaşırken ölçek ekonomilerinden, özellikle tedarik ve dağıtım lojistik koordinasyonu ile, dikey tümleşimin verimliliğinden yararlanmak önemlidir. Aynı zamanda, hızla büyüyen şirketler gelişimin bir sonraki düzeyine erişim için gerekli olan becerilerin ve kaynakların süresini/maliyetini azaltmak için katma-değerli ortaklar arayışında olmalıdırlar. Büyümekte olan bir şirketin verimliliğini ve etkinliğini azami kılmanın kilidi dikey tümleşimin ve katma-değerli ortaklıklar bileşimi aracılığı ile gelişimi dengelemektir.

Ecvet Sayer, Başkan ve CEO

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.