• info@petrolpiyasasi.com
  • 0 544 777 77 33
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,564 ZİYARETÇİ
  • LİSANS NO: DAĞ/4385-5/32550
  • YETKİLİ KİŞİ: KURUMSAL YÖNETİCİ
  • ADRES: İzci Sok. No.18 G.O.P. 06700 Ankara
  • TELEFON: 0 (312) 205 5285
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

MİMAG Enerji A.Ş., kömür, doğal gaz, fuel-oil veya atık gaz yakıtlı termik santral, buhar üretim tesisi veya kojenerasyon tesisi kuracak olan sanayici ve yatırımcılarımıza proje geliştirme aşamasından, işletmeye almaya kadarki süreçte ihtiyaç duyacakları her türlü hizmeti vermektedir.

2001 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Şirketimiz, gerektiğinde kurucu ortağımız MİMAG İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile işbirliği yaparak buhar ve/veya elektrik üretim tesislerini, inşaat ve montaj işleri de dahil olmak üzere anahtar teslimi olarak yapacak birikim ve tecrübeye sahiptir.

1975 yılında kurulan MİMAG İnşaat, endüstriyel tesisler, altyapı, su hazırlama üniteleri, trafo merkezleri, demiryolu elektrifikasyonu, demir çelik fabrikaları, petrokimya tesisleri, rafineri ve termik santral yapımında tecrübeli bir mühendislik ve taahhüt şirketidir. MİMAG İnşaat, özellikle son 15 yılda, enerji sektöründe birçok tesisin yapımını gerçekleştirmiştir.

MİMAG İnşaat taahhüt işlerinin yanında, yatırımcı olarak Ankara’daki 770 MWe’lık Baymina DG Santrali’nin de ortağıdır. GDF SUEZ Energy International (Fransa) ile ortaklık halinde Yap-İşlet statüsünde kurulmuş olan bu santral 2004 yılından bu yana işletmededir.

Şirketimiz de benzer şekilde, Adana Yumurtalık’da yapımı planlanan 1.320 MWe’lık ADA İthal Kömür Santrali’nin yatırımcısı olan SUEZ-GÜNEY Enerji Üretim A.Ş.’nin ortaklarındandır. SUEZ-GÜNEY Enerji Üretim A.Ş.’nin diğer büyük ortağı ise dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan International Power GDF SUEZ’dir. Bu proje ile ilgili EPDK süreci başlamış olup, bu arada ÇED Başvuru Dosyası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulmuştur.

Yabancı firmalarla birlikte çalışma tecrübesine sahip olan Şirketimiz, geçmişte birçok yabancı teçhizatçı ile işbirliği yapmış olmakla birlikte, Çin’li firmalar ile işbirliği halinde gerçekleştirdiğimiz proje sayısı ağırlıktadır.

Şirketimiz özellikle kömürün daha yüksek verimle ve daha az tüketim ile çevre sorunu yaratmadan kullanılmasını sağlayan akışkan yataklı kazan (AYK) teknolojisine sahip önde gelen Çin’li firmalar ile birlikte birçok buhar/elektrik üretim tesisinin yapımında önemli görevler üstlenmiştir.

Şirketimiz, buhar ve/veya 5 MWe’dan daha büyük güçte elektrik üretim tesisi kurmak isteyen yatırımcıların, proje geliştirme aşamasından, işletmeye almaya kadar ihtiyaç duyabilecekleri bütün hizmetleri verecek yapı ve tecrübeye sahiptir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.