TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,021 ZİYARETÇİ
  • LİSANS NO: Belirtilmemiş
  • YETKİLİ KİŞİ: Kurumsal Yönetici
  • ADRES: 15 Temmuz Mah. 1468 Sok. No:5 / 34212 - Güneşli Bağcılar / İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 656 3010
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1998 yılında İstanbul’da kurulan Tora Petrol Ürünleri Mühendisliği Elektrik ve Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. akaryakıt, LPG, CNG sektörünün işletim, ekipman ve teknik emniyet ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik mühendislik, danışmanlık ve AR-GE hizmetleri vermektedir. Projelendirme, uygulama, periyodik ve koruyucu bakım, makine teçhizat üretim ve hazır ürün satışı faaliyetlerinin yanı sıra, isteğe yönelik (terzi modeli) profesyonel çözümler üreten bir kuruluştur.

TORA A.Ş. kurucuları ve üst yönetimi petrol arama da dâhil, akaryakıt sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş mühendislerden oluşmakla, sektörde en fazla uzman mühendis istihdam eden Firma konumundadır.

İlklerin öncüsü olan TORA, akaryakıt servis sektöründe koruyucu bakım programını tasarlamış, ilk uygulamasını başlatmış ve bu önemli hizmeti sektöre kazandırmıştır. Koruyucu bakım programını eş zamanlı olarak dünyada ilk olarak uygulanan “uzaktan riskli ortam monitörleme” projesini de on yılı aşkın süredir Ülkemizde başarı ile sürdürmektedir.

TORA, temsilcisi ve çözüm ortağı olduğu dünyanın önde gelen firmalarının “Avrupa Yükleniciler” listesinde yer alarak Avrupa ülkelerinde iş yapma yetkisine layık görülmüştür.

TORA, her biri konularında dünya lideri olan bir çok markanın Türkiye’de ve yakın coğrafi bölgelerde münhasır temsilciliğini sürdürmektedir

TORA, akaryakıt istasyonu altyapı, inşaat, tesisat, pompa, dalgıç, LED aydınlatma, hava su saati, mekanik, dispenser, elektrik ve akaryakıt otomasyon ile ilgili işlemlerin yanı sıra, petrol depolama/dağıtım firmalarına ve bünyelerinde akaryakıt depolama tesisi bulunduran endüstriyel tesislere mühendislik-proje-danışmanlık hizmetleri, gerekli ekipman temini, tesisi/montajı hizmetleri de vermektedir.

Son nesil fırçalı/fırçasız otomatik araç yıkama sistemleri, tünel tipi yıkama ünitelerinin temin, tesis ve servisinde pazar lideri konumundadır.

TORA, alternatif ve yenilenebilir çevre dostu enerjiler konusunda yürüttüğü AR-GE çalışmaları ve teknolojik uygulamaların yanında, bu sahada kullanılan ekipmanların üretimi için sürekli araştırma ve yatırım yapmaktadır. EN-VER-Enerji Verimliliği- kapsamında ışık/aydınlatma mühendisliği alanında AR-GE çalışmalarına LED sistemlerini de katarak, akaryakıt istasyonlarının aydınlatılmasında ekonomik ve görsel anlamda yeni bir perspektif ve ivme kazandırırken, Ülke enerji verimliliği ve enerji sarfiyatını azaltıcı önlemlerde de başı çekmektedir.

TORA, akaryakıt istasyonlarının tank temizliği, elektrik tesisatı ve kontrollü topraklama ölçümleri, saha ve altyapı kontrol işlerini kapsayan koruyucu periyodik bakım ve inceleme işlerinin yanı sıra, gaz detektör sistemi montaj ve kalibrasyon işlerini de yapmaktadır.

TORA, içinde sosyal ve spor tesislerini de barındıran yaklaşık 3000 m2 kapalı ve 4000 m2 açık alanlı İstanbul Merkez binasında 135 personeli ve tüm Ülkeye yayılmış 34 bölge servisi ile yukarıda açıklanan hizmetleri vermekte ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Hedef ve İlkelerimiz
Hedeflerimiz
Orta uzun gelecekte enerji sektöründe TORA’yı görmek istediğimiz nokta:
• Yurt içindeki faaliyetlerimizi yakın coğrafi bölgelere yaymış olmak
• Sektörümüzde uluslararası platformda ilk akla gelen firmalardan olmak
• Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz için alternatifsiz olmak
• Çalışanlarımız için TORA’da çalışıyor olmak bir ayrıcalıktır.
• İşletme yönetiminde sektördeki bütün firmalar TORA’yı örnek almaktadır.

İlkelerimiz ve Yaklaşımlarımız
Biz TORA olarak akaryakıt sektörünün işletim ve teknik emniyet ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik mühendislik hizmetlerini yaparak bu çerçevede uygulama, periyodik bakım, üretim ve ürün satışı faaliyetleri ile profesyonel çözümler üretiriz.

• İnsan yaratıcılığı sahip olduğumuz en değerli kaynağımızdır. Bu kaynağı müşterilerimize sunduğumuz tüm hizmetlerde en ön planda tutarız. Kalıcı rekabet üstünlüğümüzde de bu kaynak ana parametredir.
• Dürüst ve şirket değerlerine bağlı insanlarız.
• Yaratıcı, üretken aynı zamanda istekli elemanlar ve alt yüklenicilerle çalışırız.
• Mühendislik nosyonu ile olayları ve çevreyi değerlendiririz.
• Teknik çalışmalarda her işin uzmanı proje lideri, diğerleri ise unvana bakılmaksızın destekleyici takım elemanları konumundadır.
• Müşterilerimizin misyon ve vizyonlarını anlayarak çalışırız.
• Müşterilerimizle ortak değerler yaratır ve bu değerleri koruruz.
• Yaşam boyu sürekli öğrenir ve gelişiriz, kazandığımız değerleri ortak başarımız için etkin olarak kullanırız.
• Bilimsel doğruları menfaatlerimiz doğrultusunda yorumlamayız.
• Yaptığımız işlerde estetiğe önem verir, mükemmeli hedefleriz

Politikalarımız
KALİTE POLİTİKAMIZ

Kurumsal İlkelerimiz

Şirket yönetimi olarak insan yaratıcılığını, firma işleyişi ve uygulamalarında en belirleyici unsur olarak değerlendiririz. İşimizi amatör ruhla severek yapar, mükemmeli hedefleriz. Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışı şirket kültürümüzün temel öğelerinden biridir. Ülkemizi sever, uzmanlık alanımızda geliştirdiğimiz

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.